MÄ
Ĺź, ojciec, polonista, redaktor, harcerz (aktywny instruktor Hufca Praga-PoĹudnie), nauczyciel, byĹy radny, dziennikarz (czasem tylko korektor) – to ja, lat ponad 70. DosyÄ duĹźo, ale nie jest najgorzej – czasem jeszcze zdarza mi siÄ spaÄ w maĹym namiocie w Ĺpiworze na ziemi tylko na karimacie… Tak jest od 1957 roku. DĹugo pisaÄ.
W roku 2007 pojawiĹy mi siÄ jakieĹ problemy z sercem – pod koniec lutego 2008 r. byĹo operowane. Ale byĹem na zlocie „Silesia” latem 2008, w kolejnych latach od 2009 roku organizowaĹem obozy dla harcerzy z BiaĹorusi. W roku 2013 poprowadziĹem w lipcu trasÄ na Rajdzie Grunwaldzkim. Harcerstwo jest bardzo waĹźne w moim Ĺźyciu. JesieniÄ
2015 r. przestaĹem byÄ czĹonkiem komendy hufca, jestem jednak czĹonkiem sÄ
du harcerskiego, komisji stopni instruktorskich, zespoĹu ksztaĹcenia, zespoĹu historycznego. Latem 2016 roku ponownie wspĂłĹprowadziĹem obĂłz dla harcerzy z BiaĹorusi. ZaĹ w roku 2018 zostaĹem w GK ZHP szefem zespoĹu odpowiedzialnym za wspĂłĹpracÄ z harcerstwem poza PolskÄ
. W 2018 r. byĹem na Zlocie ZHP opiekujÄ
c siÄ tymi harcerzami. W roku 2019 jako nauczyciel jÄzyka polskiego zajmujÄ siÄ zuchami z BiaĹorusi.
Radnym byĹem trzy kadencje, z czego raz w radzie miasta. PracowaĹem w komisji kultury i promocji oraz komisji edukacji i rodziny. Znam siÄ (bo radny nie moĹźe znaÄ siÄ na wszystkim) na teatrze i wychowaniu.
Przez dĹugie lata od roku 1974 uczyĹem jednÄ
, czasem dwie klasy jÄzyka polskiego w Liceum Mickiewicza, w roku szkolnym 2016/17 uczyĹem dwie klasy trzecie – maturalne. To byĹ juĹź ostatni rok mojej pracy w szkole. Eksperymentem byĹo dla mnie uczenie w roku 2014/2015 trzeciej klasy w gimnazjum w Szkole Plater-ZyberkĂłwny. Ale to historia.
UkoĹczyĹem drugie liceum saskokÄpskie – Prusa. Z grupÄ
koleĹźanek i kolegĂłw z klasy spotykamy siÄ w dawnym „SuĹtanie”. Fakt, jestem czĹowiekiem z Saskiej KÄpy, choÄ los czasem rzuca mnie do innych dzielnic Warszawy. Aktualnie na OchotÄ. „MojÄ
” ulicÄ
jest ZakopiaĹska.
ZredagowaĹem od 1970 r. kilkadziesiÄ
t ksiÄ
Ĺźek, napisaĹem wiele artykuĹĂłw – w wiÄkszoĹci opublikowanych w prasie harcerskiej, przez kilka lat redagowaĹem „DruĹźynÄ – Na Tropie”, przez prawie dziesiÄÄ „Czuwaj”. Przez ostatnie lata pracy zawodowej zatrudniano mnie w w GK ZHP. Ale ten etat to juĹź przeszĹoĹÄ. DziĹ w GĹĂłwnej Kwaterze spoĹecznie jako zastÄpca naczelnego pomagam redagowaÄ „Czuwaj”. Jestem teĹź czĹonkiem kapituĹy KrzyĹźa za ZasĹugi dla ZHP. To waĹźna rola
Prywatnie: Ĺźona, dwĂłjka dzieci, jedna wnuczka, dwĂłch wnukĂłw, teĹciowa, dwa koty – o nich na innych stronach.